Zakłady na Ekstraklasę 2018/2019!

Jeśli zdecydujemy się na obstawianie Ekstraklasy, to musimy się dobrze zastanowić gdzie chcemy to zrobić. Porównując, to co mają do zaoferowania polscy bukmacherzy, najlepiej wypadło tylko kilku z nich. Pod uwagę wzięto takie aspekty jak: zakres zakładów, wysokość kursów, promocje czy też oferty powitalne. Tak więc odpowiadając na pytanie: gdzie najlepiej obstawić Ekstraklasę? Wytypowaliśmy 3 najlepszych kandydatów.

Najlepsi bukmacherzyZaszeregowanieLink bonusowy
Fortuna Zdobądź Bonus >
Totolotek Zdobądź Bonus >
STS Zdobądź Bonus >
LVBet Zdobądź Bonus >

Fortuna – Zakłady bukmacherskie tej marki są jednym z najlepszych, dostępnych na rynku opcji. Fortuna zapewnia, że zakładając konto gracz ma dostęp do najlepszej oferty online. Strona internetowa bukmachera jest przejrzysta, jej szata graficzna niczym nie odbiega od najbardziej prestiżowych stron bukmacherskich na całym świecie. Największą zaletą jest to, że na stronie głównej nie jesteśmy zasypani lawiną informacji, a jedyne co otrzymujemy na starcie to np. wydarzenia z dnia, informacje o ofercie VIP, o koncie dla lojalnych klientów a także o aplikacji mobilnej. Fortuna przyciąga wielu klientów swoimi promocjami i programami powitalnymi dla wszystkich nowych graczy. Fortuna jako pierwsza w kraju umożliwiła graczom zawieranie zakładów online i live. Ma jedną z najlepszych ofert VIP. Posiada również swoją aplikację na smartfony, co umożliwia wszystkim graczom obstawianie zakładów niezależnie od tego gdzie są, wystarczy mieć przy sobie jedynie smartfon.

Totolotek – Nazwa mówi sama za siebie, kto nie zna totolotka? Wszyscy, nawet najmłodsi bardzo dobrze wiedzą co to za marka. Bukmacher jest obecny na rynku od wielu, wielu lat. Marka posiada wiele lokalów, bo aż ponad 350 punktów na terenie całej Polski, w których przyjmuje zakłady. Jest to jeden z nielicznych bukmacherów, którzy działają w Polsce od 20 lat. Totolotek posiada w swojej ofercie mnóstwo zakładów do obstawiania. Jak jego konkurenci, może również pochwalić się swoim bonusem powitalnym oraz całą gamą ofert promocyjnych. Największą zaletą Totolotka jest to, że gracze otrzymują wszystkie dostępne bonusy na start. Proces rejestracji jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu.

STS – Jest to bukmacher, którego zapewne znają wszyscy, nawet najwięksi laicy. STS jest sponsorem kilku ważnych klubów tj. Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Pogoń, Korona, Krakowia a także Górnik. Ma w swojej ofercie darmowy zakład za 30 zł, wystarczy tylko, że się zarejestrujesz. Proces rejestracji w STS jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy jedynie skan obu stron dowodu osobistego, numer pesel, numer kontra bankowego (jest niezbędny do wypłacania wygranych pieniędzy). Bukmacher w swojej ofercie ma bardzo szeroką ofertę sportową i atrakcyjne kursy. STS wyróżnia się najlepszymi transmisjami na żywo i przede wszystkim jest oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.

Czołowe zakłady na Ekstraklasę 2018/2019

Gracze uczestniczący w zakładach, mogą znaleźć wiele typów zakładów na stronach bukmacherów. Zakłady mogą okazać się wielką szansą dla graczy, dlatego ważne jest, by nauczyć się dobrze obstawiać. Poniżej zostaną przedstawione najkorzystniejsze zakłady. Jest to ważny element gry, gdyż bez umiejętnych kroków jesteśmy spisani jedynie na straty. Przede wszystkim pierwszym krokiem jest zapoznanie się w rynkach bukmacherskich. Znajomość ogólnych zasad to nie wszystko. Każdy zakład opiera się na czymś innym, dlatego należy wziąć pod uwagę różne dane. Należy pamiętać o tym, że im bardziej popularny jest konkretny mecz, tym kursy będą dla niego niższe. Analogicznie, im więcej graczy obstawia tym wycena bukmachera jest niższa.

 • i 3. Drogowe lub podwójna szansa

Jest to klasyczny, jeden z najstarszych sposób obstawiania – czyli zadajemy sobie pytanie  „kto wygra”?

 • 1 2 – dwudrogowy: zakładamy, że wygrywa pierwsza lub druga drużyna
 • 1X2 – trzydrogowy: zakładamy, że wygrywa pierwsza drużyna, jest remis (X) lub druga drużyna
 • 1/2 – podwójna szansa: wykluczamy w zupełności remis i zakładamy, że wygrywa pierwsza lub druga drużyna
 • 1/X – podwójna szansa: zakładamy, że wygra pierwsza drużyna lub będzie remis (X)
 • 2/X – podwójna szansa: zakładamy że wygra druga drużyna lub będzie remis (X)

Legenda: 1 – najczęściej oznacza gospodarzy meczu, 2 – najczęściej oznacza gości meczu, x – oznacza remis obu drużyn.

Ważne !

Zanim uczestnicy przystąpią do obstawiania zakładu 2 i 3 drogowego, powinni sprawdzić jaka jest historia spotkań obu klubów, które będą grać przeciwko sobie. Zakłady podwójnej szansy są zdecydowanie lepszą opcją od zakładów 2 drogowych, bo aż dwa wyniki gwarantują wygraną.

 • Handicapy

Jest to jedna z najbardziej cenionych przez graczy metoda obstawiania zwycięzcy meczu. Jest to zupełnie inna metoda niż poprzednio opisana. Uczestnicy zakładu obstawiają zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny, ale należy zwrócić uwagę na to, że handicap daje jednej ze stron przewagę goli i utrzymuje tę przewagę do finału meczu. Innymi słowy, chodzi o to, że bukmacher narzuca z góry jednej drużynie np. 2 gole, wtedy przeciwnik, który zazwyczaj jest faworytem musi wygrać przewagą co najmniej 3 goli. Taki typ zakładu podnosi kurs oraz potencjalną wpłatę z zakładu. Wszystko dzieję się za sprawą wprowadzenia tego utrudnienia.

Ważne !

Taki rynek jest szczególnie przydatny podczas rozgrywek, w których zakłada się z góry duże różnice w wynikach.

 • Dokładny wynik

Można śmiało stwierdzić, że jest to szczególnie trudne, by wytypować dokładny wynik meczu. Obstawianie dokładnego wyniku to dość ryzykowne posunięcie i zazwyczaj graniczy z cudem. Pomocne w typowaniu wyników powinny być statystyki bramek w poprzednich meczach, choć i to nie jest kluczem do wygranej. Taki zakład najlepiej jest obstawiać wśród rodziny, znajomych, oczywiście nie za pieniądze. Zazwyczaj wyniki w poprzednich rozgrywkach są na tyle zróżnicowane, że ciężko jest wytypować konkretny wynik. Nie zdarza się niestety, że poprzednie wyniki powtórzą się i tym razem.

Ważne !

Statystyki meczów wygranych w poprzednim sezonie nie zapewnią zwycięstwa. Najważniejsze jest to, by zwrócić uwagę na to, kto z kim gra i w jakim składzie.

 • Strzelec gola lub Zdobywca bramki

W zakładzie na strzelca gola zawsze będą wysokie kursy. Nie jest to najbardziej polecany rodzaj zakładów. Nie ma 100% pewności, kto tym razem strzeli bramkę. Tak jak w poprzednim, wyżej opisanym zakładzie „Dokładny wynik” możemy się tylko domyślać i przewidywać co stanie się na boisku. Największym utrudnieniem jest to, że są to zakłady, w których należy obstawić strzelca gola pierwszego lub ostatniego meczu. Od razu na myśl nasuwa się pytanie: Jak można przewidzieć, kto wbije w bramkę jako pierwszy, a kto ostatni? Wiadomo, że napastnicy mają o wiele większe szanse niż np. obrońcy. Oczywiście są też wybitni piłkarze, którzy mogą pochwalić się swoim dorobkiem bramkowym. Właśnie na tej podstawie najczęściej obstawiany jest tego typu zakład.

Ważne !

Jeśli jesteś w 100% pewien swojego zakładu i znasz możliwości piłkarzy – „strzelec gola” jest właśnie dla Ciebie.

 • Zakłady długoterminowe

Są to zakłady, które można obstawić na długo przed rozpoczęciem rozgrywek i na długo przed ich zakończeniem. Zazwyczaj zakłady terminowe są wybierane w obstawianiu zwycięzcy ligi. Jednakże nie łatwo jest przewidzieć kto znajdzie się w finale, gdyż kluby, które się spotykają są najlepszymi klubami w Europie, a nawet na świecie. W obstawianiu takich meczy, potrzebna jest duża wiedza na temat ligi, klubów, transferów, zmian kadrowych itp. Trzeba mieć również ogromną wiedzę o rynkach bukmacherskich i ich trendach.

Ważne !

Im dalej w sezon, tym kursy są niższe. Konieczne jest podjęcie decyzji w odpowiedniej chwili.

 • Zakłady na żywo

Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy oglądają mecz prosto z trybun, a nie w domu przed telewizorem. Często mamy do czynienia z pewnym opóźnieniem w transmisji, co bukmacherzy mogą wykorzystać przeciwko nam zmieniając kursy. Telewizja nie zawsze jest w stanie przekazać obraz w takim tempie, żeby nie było opóźnienia. Działa to na niekorzyść obstawiających.

Ważne !

„Zakłady na żywo” są przede wszystkim dla tych, którzy oglądają mecze na trybunach. Umiejętność błyskawicznego reagowania jest tutaj kluczowym elementem.

 • Kupon na Ligę Mistrzów – zakłady ako i systemy

Zakłady akumulatorowe (ako) to kupony, które składają się z kilku typów, gdzie kursy kumulują się do jednego. Dużym utrudnieniem jest to, że aby kupon był rozstrzygnięty na naszą korzyść, wszystkie typy muszą wejść. Jeśli jeden zakład jest nietrafiony wędruje do kosza. Kolejnym zakładem są systemy, które są jednak bardziej korzystną opcją dla graczy. Sam możesz określić, ile z Twoich typów może się okazać błędnych. Nawet jeśli nie przekroczysz swojego limitu błędnych typów, to i tak wygrywasz.

Ważne !

Szczególnie polecane dla tych, którzy od wielu lat działają na rynku bukmacherskim i dobrze się czują w obstawianiu Ekstraklasy.

Strategia

kursy bukmacherskie

Istnieją pewne zasady, którymi można posiłkować się podczas typowania w Ekstraklasie. Jak wiadomo, mamy tutaj do czynienia z najlepszymi klubami więc obstawienie jedynego faworyta jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie aspekty, zasady, którymi należy się kierować podczas obstawiania.

Po pierwsze – skrupulatna analiza przeciwników,

Po drugie – określenie podejmowanego z zakładem ryzyka,

Po trzecie – oszacowanie idealnego momentu wejścia w zakład,

Po czwarte – uważne dobieranie bukmacherów dla wszystkich typów.

Skrupulatna analiza przeciwników

Jest podstawą podczas robienia zakładów. Jeśli mamy jakiegoś faworyta, należy zwrócić uwagę na to jak wyglądały jego dotychczasowe mecze. Zbieranie informacji się naprawdę opłaca. Na stronach bukmacherów można znaleźć statystyki na temat tego jak przebiegały poprzednie mecze. Należy skupić swoją uwagę również na tym, co zmieniło się w zachowaniach zawodników. Czy mają jakieś kontuzje? Czy zmienił się ich charakter na boisku? Zaczęli grać bardziej defensywnie?

Określenie ryzyka

Każdy zakład niesie za sobą jakieś ryzyko. Kto nie ryzykuje ten nie ma. Do obstawianego zakładu może przyczynić się wiele czynników. Przykładem może być np. ciężka choroba lub kontuzja kilku zawodników na raz. Takie informacje dają nam tylko niewielką przewagę do obstawienia zwycięzcy. Ważne jest to, byś obstawiał z pewnością.

Idealny moment na zakład

Wiadomo, że aby trafić na najbardziej korzystne kursy należy złapać dobry moment. Im mniej czasu do rozpoczęcia meczu, tym więcej informacji krąży dookoła nas. Jak wiadomo, im większe zainteresowaniem tym coraz niższe kursy. W każdym bądź razie tylko i wyłącznie my sami musimy podjąć decyzję kiedy jest ten właściwy moment, aby kursy były najkorzystniejsze dla nas.

Dobieranie bukmacherów

Jak powszechnie wiadomo, każdy bukmacher usilnie będzie chciał przekonać nas do swojej oferty. W takiej sytuacji najważniejsze jest to, by postępować rozsądnie. Koniecznie należy sprawdzić oferty wszystkich bukmacherów i porównać je między sobą. Zawsze warto zwrócić uwagę na to jak wyglądają kursy, zakłady oraz promocje u wszystkich bukmacherów.

Historia polskiej Ekstraklasy

Stworzenie POLSKIEJ LIGI FUTBOLOWEJ

W dniach 4-5 grudnia 1926 r. w Warszawie przedstawiciele kilku polskich klubów spotkali się w celu omówienia utworzenia ligi. Nie wiadomo, skąd się wzięła idea polskiej ligi, jednak krajową ligę uważano za znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie niż dotychczasowy dwustopniowy system rozgrywek regionalnych, a następnie mecz krajowy. Ku zdziwieniu, Polski Związek Piłki Nożnej nie był otwarty na ideę ligi narodowej i dlatego starał się ją udaremnić. Okazało się jednak, że praktycznie wszystkie poza jednym z polskich klubów poparły ten pomysł. Decyzja o jej utworzeniu została podjęta niezależnie od tego, co sądzili o tym przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pod koniec lutego 1927 r. Na spotkaniu PZPN w Warszawie jej urzędnicy otwarcie sprzeciwiali się utworzeniu ligi, mimo to kontynuowano jej powstanie. Utworzenie Ligi ogłoszono 1 marca 1927 r.

Cracovia

Jedynym przeciwnikiem formacji ligi była Cracovia – bardzo wpływowa i silna organizacja w polskiej piłce nożnej lat dwudziestych. Bojkot Cracovii był spowodowany tym, że jej prezes, dr Edward Cetnarowski, pełnił jednocześnie funkcję dyrektora PZPN. Cetnarowski był postacią znaną nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. To dzięki jego staraniom we wrześniu 1923 r. Cracovia odbyła tournee po Hiszpanii, remisując 1-1 z Barceloną i przegrywając 0: 1 z Realem Madryt. W październiku, także dzięki Cetnarowskiemu, Sevilla wyjechała do Krakowa, przegrywając 2-3 z Cracovią.

Pierwsze lata Ekstraklasy

Rozgrywki pierwszych mistrzostw rozpoczęły się 3 kwietnia 1927 r. Wzięły w nim udział wszystkie większe zespoły (poza Cracovią). Oto lista drużyn (w kolejności, którą ukończyli w listopadzie 1927 roku):

 • Wisła Kraków
 • 1 FC Katowice
 • Warta Poznań
 • Pogoń Lwów
 • Legia Warszawa
 • Klub Turystów Łódź
 • ŁKS Łódź
 • Polonia Warszawa
 • Czarni Lwów
 • Toruński KS Toruń
 • Hasmonea Lwów
 • Ruch Chorzów
 • Warszawianka Warsaw
 • Jutrzenka Kraków

W tym pierwszym sezonie ligi, walka o mistrzostwo została rozstrzygnięta między dwiema potężnymi drużynami – Wisłą Kraków i 1.FC Katowice. Rywalizację tę potraktowano bardzo poważnie, nie tylko przez obie strony, ale także przez cały naród. 1.FC został uznany za zespół wspierany przez mniejszość niemiecką, a Wisła pod koniec tego historycznego sezonu reprezentowała ambicje wszystkich Polaków. Jesienią 1927 roku w Katowicach miała miejsce niefortunna gra pomiędzy 1.FC i Wisłą. Stawki były bardzo wysokie – zwycięzca zostałby mistrzem. Drużyna Krakowa wygrała 2: 0 i została mistrzem. 1.FC zajął drugie miejsce, trzecia była Warta Poznań.

Ekstraklasa aktualnie

Najlepsza i najwyższa klasa męskich rozgrywek piłkarskich w Polsce. Ekstraklasą zarządza obecnie Ekstraklasa SA (spółka akcyjna: Ekstraklasa Spółka Akcyjna). W sumie 81 klubów grało w czołówce polskiej piłki nożnej od założenia ligi, z czego 16 klubów zdobyło tytuł. Obecni mistrzowie to Legia Warszawa, która wygrała swój trzynasty tytuł w sezonie 2017-18.